phone
  • (066) 710-72-77
UA MarketДнепропетровская областьКомпания АгроснабСтатьиІнструкція з експлуатації дискової борони, призначення, технічний опис
Контакты
  • Компания Агроснаб
  • Менеджер Отдел продаж
  • +38 (066) 710-72-77
    Менеджер, отдел продаж
  • Написать нам
  • agrosnab_
  • Днепропетровск пр. Правды, Днепропетровск, Днепропетровская область 49000
  • График работы
Информ. страницы
показать все

Інструкція з експлуатації дискової борони, призначення, технічний опис

Призначення, технічний опис та інструкція з експлуатації.

Технічний опис та інструкція з експлуатації призначені для головних інженерів, механіків, трактористів та інших осіб, пов'язаних з експлуатацією Борони дискової.

До початку експлуатації Борони дискової необхідно вивчити даний технічний опис та інструкцію з експлуатації. За поломки, викликані неправильною експлуатацією, виробник відповідальності не несе.

Порушення правил експлуатації та догляду, виявлені при авторському нагляді, можуть привести до зняття, зниження гарантійного терміну експлуатації або ресурсу Борони дискової. Конкретні технічні дані вказуються в паспорті на виріб.

Відмінні особливості, призначення і область застосування Борони дискової.

Борони дискові БДМ призначені для традиційної та мінімальної основної та передпосівної обробки грунту під зернові, технічні та кормові культури, освіження задернелих лугів і лущення стерні.

УВАГА: Не рекомендовано робота Борони дискової БДМ після оранки.

За один прохід Борона виробляє подрібнення і закладення рослинних залишків попередника і бур'янів у грунт, створює борозни і вирівняний шар грунту, зашпаровує внесення добрива.

Кожен диск має можливість регулювання кута атаки і робочої ширини захоплення диска. Диск при цьому виконує роль лемеша та відвала, що сприяє кращому обороту відрізається пласта, його крошенію, а також зниженню необхідного тягового зусилля трактора. Борона дискова може працювати у вологу погоду на землях з великою кількістю рослинних залишків, а також на землях з будь-якою кількістю бур'янів, при цьому виключається намотування на вісь диска і щільне забивання рядів дисків. Відпадає необхідність застосування в конструкції чистиков, так як в процесі роботи відбувається самоочищення диска.

Особливу цінність БДМП являє на ділянках невеликої площі і складного рельєфу, де потрібна велика маневреність агрегату.

Виконання для садів і виноградникі являє на ділянках невеликої площі і складного рельєфу, де потрібна велика маневренісв дозволяє в одному типі поєднати три знаряддя, що розрізняються по ширині оброблюваної смуги кроком кратним 275 мм.

Технічні характеристикиНаименование Одиниця виміру Значення

Тип Причіпний

Продуктивність за 8-ми годинну зміну Га 30

Робоча швидкість Км / ч 8-15

Транспортна швидкість, Км / ч не більше 25

Вологість грунту% до 35

Ширина захоплення мм 3200

Маса Кг 2600

Габарити:

- Ширина мм 3200

- Висота мм 1350

- Довжина мм 2550

Кількість ріжучих вузлів в одному ряду шт. 8 (7)

Ріжучих вузлів всього шт. 30

Кількість рядів шт. 4

Діаметр робочих органів мм 560

Відстань між дисками мм 400

Відстань між рядами дисків мм 700

Кут атаки дисків Град від 0 до 30

Глибина обробки Див До 15

Агрегатування-тяговий клас 2 МТЗ1523, МТЗ2022, Т-150К, Т-150, ДТ-75, ХТЗ17221

Борона комплектується імпортними дисками «BELLOTA» d = 560мм.

УВАГА: Для безаварійної роботи Борони дискової необхідна своєчасна регулювання підшипників ріжучого вузла. Робота борони з збільшеними зазорами в підшипниках ріжучого вузла призводить до неминучої поломки ріжучого вузла. ЗАПРЕЩЕТСЯ РОБОТА БДМП С збільшені зазори в підшипниках - ріжучі вузли

Робочими органами БДМП є сферичні вирізані диски.

Диски, обертаючись під час руху борони, підрізають рослинні залишки і кришать оброблюваний шар грунту. Вирізи в дисках покращують дроблення пласта, а також підрізання і викидання на поверхню грунту рослинних залишків.

Глибина обробки регулюється зміною кута атаки рядів в межах 0-30 градусів. Кут атаки вибирається залежно від умов роботи - чим більше кут атаки, тим більше глибина обробки і повніше підрізання рослинних залишків.

Ступінь крошения грунту залежить від швидкості обробки грунту: при збільшенні швидкості обробки ступінь крошения збільшується. Із збільшенням швидкості обробки дещо зменшується глибина обробки, особливо на сухих і твердих грунтах.

УВАГА: Рух борони дискової в робочому положенні тільки прямолінійний. Розворот дозволений тільки з переведенням борони в транспортне положення! Відхилення від прямолінійного руху АГД в робочому положенні призводить до неминучої поломки ріжучих дисків і ріжучих вузлів.

Інструкція з заходів безпеки

Виконання цих правил з техніки безпеки обов'язково для осіб, обслуговуючих агрегат. Забороняється допускати до роботи осіб, що не мають документів на право керування тракторами, а також які не пройшли інструктаж з техніки безпеки. Забороняється використання Борони не за призначенням. Щоб уникнути нещасних випадків необхідно виконувати наступні правила:

При прийманні вироби.

При надходженні техніки в господарство адміністрація зобов'язана організувати приймання (із складанням акта приймання), при цьому перевірити технічну справність і безпеку в роботі. Несправні і не забезпечуючі безпечну роботу борони до експлуатації не допускаються.

При розконсервації та консервації.

Підготовку поверхонь, що підлягають консервації, їх консервацію та розконсервацію проводять в спеціально пристосованих вентильованих приміщеннях, в яких не повинні виконуватися інші роботи. Неприпустимо наявність відкритого вогню, забороняється куріння. Категорично забороняється допускати до роботи осіб, які мають садна, порізи, роздратування шкіри на відкритих частинах тіла. У приміщеннях для проведення консервації не допускається зберігання і прийом їжі, Гранична концентрація масла в повітрі 300 м / м3.

При зберіганні повинні бути вжиті заходи, що запобігають перекидання борони і мимовільне зміщення машини. Майданчик під зберігання повинна мати рівну поверхню, водовідвідні канали та снігозахисні пристрої. Короткочасне зберігання може здійснюватися на польових станах бригад, у відділеннях з дотриманням усіх заходів безпеки.

Підготовка до роботи

Обкатка Борони дискової. Перед початком обкатки необхідно провести протяжку всіх болтових з'єднань. Обкатати з невеликим навантаженням протягом однієї зміни. Після обкатки необхідно провести протяжку всіх болтових з'єднань, перевірити регулювання підшипників ріжучого вузла, при необхідності провести регулювання. Повну обкатку здійснити протягом 5-6 годин. УВАГА! У зв'язку з обсадкой диска по поверхні осі ріжучого вузла, при обробці перших 300 га кожні 30-50 га виробляти протяжку болтів М 12x35 (головка під ключ 19) кріплення дисків до осі ріжучого вузла. В іншому випадку можливий відрив головки болта і викривлення диска. технічне обслуговування Технічно справний стан і постійна готовність борони до роботи досягається шляхом планомірного здійснення заходів з технічного обслуговування. Господарства, які володіють дисковими грунтообробними агрегатами, зобов'язані утримувати його протягом усього терміну служби в технічно справному стані. Дотримання встановлених термінів проведення технічного обслуговування є обов'язковим. Рекомендується проводити два види технічного обслуговування: щозмінне та послесезонное. Щозмінне технічне обслуговування проводиться перед початком роботи і після 40 годин роботи. Допускається окремі роботи проводити протягом зміни, і після зміни. Послесезонное технічне обслуговування проводиться після закінчення робіт. Перелік робіт, виконуваних при щозмінного технічному обслуговуванні (витрати часу 20-40 хвилин). Технічне обслуговування БДМ при установці на зберігання повинно відповідати.

Змащення агрегату.

Для забезпечення тривалої і безперебійної роботи БДМ потрібно змащення тертьових частин. Перед змазкою очистіть маслянки від пилу і бруду. Змащення проводьте за допомогою шприца доти, поки мастило ЛІТОЛ-24 не виступить між труться деталей.

Регулювання підшипників ріжучого вузла.

Необхідність регулювання виникає при значному люфті осі диска. При регулюванні необхідно : Очистити від бруду і пожнивних залишків ріжучий вузол. Відкрутити шість болтів кріплення кришки ріжучого вузла 13 і зняти кришку. Вийняти шплінт. Закрутити до упору гайку 12. а потім відпустити її на 1/12 грані (при цьому обертання диска повинно бути з невеликим опором). Вставити шплінт і розвести його кінці на 45 °. Якщо проріз гайки не співпадає з отвором в осі необхідно відвернути гайку до суміщення з отвором. Якщо підшипники не піддаються регулюванню необхідно взамін шайби 8 поставити ремонтну шайбу і провести регулювання зазначеним вище способом.

Правила зберігання Для зберігання техніки повинна бути виділена спеціальна територія на центральних садибах при ремонтних майстерень, на машинних дворах або пунктах технічного обслужіванія. Місця зберігання борін повинні бути захищені від снігових заметів та обладнані відповідно до правил протипожежної безпеки, охорони праці та техніки безопасности.Ответственность за підготовку і зберігання Борон дискових покладається на керівників підрозділів господарств. Борони дискові в очікуванні ремонту повинні зберігатися відповідно до вимог, встановлених для короткочасного зберігання. Короткочасне зберігання. Підготовку до короткочасного зберігання виробляєте безпосередньо після закінчення робіт. Перед постановкою на зберігання повинна бути проведена перевірка технічного стану агрегату. Кожена борона перед зберіганням повинна пройти чергове технічне обслуговування. Всі вузли і деталі ретельно очистіть від пилу, бруду, деревних і рослинних залишків. На зберігання дискова повинна встановлюватися комплектним, без зняття з нього вузлів і деталей. Агрегат повинен бути встановлений на міцні опори висотою не менше 650мм. Тривале зберігання.

Після закінчення польових робіт підготуйте для зберігання в осінньо-зимовий період. Підготовка повинна бути закінчена не пізніше 10 днів з моменту закінчення сільськогосподарських робіт. Дискова повиненна зберігатися в закритих приміщеннях або під навісами. Допускається на відкритих обладнаних майданчиках при обов'язковому виконанні робіт з консервації. Роботи, пов'язані з підготовкою машин до зберігання, виробляються спеціалізованими ланками або механізаторами під керівництвом особи, відповідальної за зберігання. Постановка на зберігання і зняття з зберігання повинні оформлятися приймально-здавальними актами. Стан борони при зберіганні в закритих приміщеннях перевіряйте кожні два місяці, а при зберіганні на відкритих майданчиках і під навісами - щомісяця. Результати періодичних перевірок оформляються актами або проводиться запис в журналах і книгах перевірок. Борони повинні зберігатися з дотриманням інтервалів між ними для проведення профілактичних оглядів. Мінімальна відстань між машинами має бути не менше 0.7м, а між рядами - не менше 6м. Кожна машина перед зберіганням повинна пройти чергове технічне обслуговування. Всі деталі та вузли ретельно очищені від бруду, пилу, рослинних і деревних залишків та іржі. Пошкоджена забарвлення на деталях і вузлах повинна бути відновлена шляхом нанесення лакофарбового покриття. Труться, гвинтові з'єднання та диски очистити, знежирити і промити шляхом протирання ділянок, що підлягають консервації, щітками або х / б серветками, змоченими розчинниками для лакофарбових матеріалів. Допускається застосовувати також трихлоретилен, дизельне паливо та інші розчинники, за винятком растворі¬телей, що містять сполуки ароматичного ряду. Потім проводять сушку. Сушку виробів після обробки розчинниками виробляють до повного висихання, їх обдувають стисненим повітрям у спеціальних камерах з витяжною вентиляцією або протиранням сухими бавовняними серветками. Крім того, підготовку до консервації можна проводити лужним розчином за такою технологією: знежирення, промивання (5-10 хвилин) і сушка до повного висихання. Тривалість обробки встановлюється в залежності від ступеня забруднення поверхонь.

Нанесення масла на зовнішні поверхні проводиться зануренням, розпиленням або намазуванням. Масла наносяться підігрітими до 70 ° С, При консервації консистентними мастилами масло підігрівають до 100 ° С. Після нанесення на поверхню масла надлишку його дають стекти. При нанесенні мастила будь-яким способом шар мастила повинен бути суцільним, без патьоків, повітряних міхурів і сторонніх включень. Товщина змащення 0.5- 1.5мм. Диски змащують універсальним мастилом УС-1. Інструмент і запасні частини, що знаходяться з бороною, також піддаються консервації таким же способом, яким і труться, і здаються в комору за описом. розконсервація Розконсервацію можна робити декількома способами: нагрівання в ваннах з мінеральними маслами при температурі 100-120 ° С з подальшою протиранням (при необхідності бязью, змоченою розчинником, а потім сухою бязью; промивання гарячою водою або миючими розчинниками з пасиваторами і подальшою сушкою, або оплавлювання, змащення в камерах при температурі 100-120 ° с, з наступною протиркою ганчіркою (при необхідності), змоченою розчинником, насухо. розконсервації дисків дозволяється не робити.

04 августа 2014
© 2013 - 2018 Компания Агроснаб | Пожаловаться на содержимое